KONST / Litografier / Färglitografi 9625370
*
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:53:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 16:52:46
1
2.200 kr
18/5 13:31:38
2
1.200 kr
18/5 13:31:38
1
1.300 kr (Budbetjänt)
18/5 16:33:51
2
1.500 kr
18/5 16:33:51
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/5 16:51:43
2
2.000 kr
18/5 16:51:43
1
2.200 kr (Budbetjänt)
18/5 16:55:11
3
Vinnande bud
18/5 16:57:07
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/5 16:52:46 | 1 | 2.200 kr |
| 18/5 13:31:38 | 2 | 1.200 kr |
| 18/5 13:31:38 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 16:33:51 | 2 | 1.500 kr |
| 18/5 16:33:51 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 16:51:43 | 2 | 2.000 kr |
| 18/5 16:51:43 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 16:55:11 | 3 | Vinnande bud |
| 18/5 16:57:07 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



